Aktualne ogłoszenia

Najnowsze intencje

Intencje mszalne»

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem»

Grupy Parafialne»

Wiadomości »

Ministranci zapraszają do swojej wspólnoty
10/2023

Chłopaków, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę 21 października o 9:30 w kościele.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe
09/2023

Od niedzieli (01.10) zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej ???

Rekolekcje parafialne w Bystrej Podhalańskiej
09/2023

W ostatni weekend (22-24.09) przeżywaliśmy parafialne rekolekcje w Maksymilianum - Domu Rekolekcyjnym w Bystrej Podhalańskiej ?
Tematem rekolekcji było słuchanie Bożego Słowa ?
Był czas Adoracji, spotkań w grupach, integracji a w centrum każdego dnia była Eucharystia ?
Chwała Panu za ten piękny czas doświadczenia Jego bliskości i budowania wspólnoty między nami ?

Słowo ks. Waldemara na początek roku formacyjnego
09/2023

Zapraszamy do obejrzenia filmu w którym ksiądz Waldemar kieruje swoje słowo, zachęcające do budowania wspólnoty parafialnej.

Odpust ku czci św. Rozalii (03.09.2023)
09/2023

W niedzielę (03.09) przeżywaliśmy w naszej wspólnocie odpust ku czci św. Rozalii. Sumie odpustowej przewodniczył i słowo wygłosił Biskup Marek Szkudło.
Chwała Panu za ten czas wspólnej modlitwy ??

Relacja z Maciejkowickiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę
08/2023

PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

2 – 5 SIERPNIA 2023

W środowy poranek, 2 sierpnia, 20 osobowa grupa pielgrzymów wyruszyła z Maciejkowic w stronę Jasnej Góry. Mieli do pokonania około 75 kilometrów. Wyruszyli z pragnieniem, by w tym czasie zbliżyć się do Boga i odkryć Jego obecność w swoim życiu.

Pierwszy dzień pielgrzymki upłynął w dobrej, słonecznej pogodzie. Pielgrzymi pokonali około 22 kilometrów, by dotrzeć do Szkoły Podstawowej w Świerklańcu, gdzie zatrzymali się na pierwszy nocleg. Całkiem inna pogoda czekała na pielgrzymów drugiego dnia. W lekkim i przyjemnym deszczu, po pokonaniu około 27 kilometrów, dotarli do Szkoły Podstawowej w Lubszy.

Trzeci dzień pielgrzymowania był ostatnim w drodze. Po godzinie 15:00 i po pokonaniu 25 kilometrów, pielgrzymi dotarli na Jasną Górę. Zmęczeni, ale szczęśliwi, udali się prosto przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, by dziękować za bezpieczne dotarcie do celu. Wieczorem pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii i Apelu Jasnogórskim.

Pielgrzymowanie zakończyło się czwartego dnia, w sobotę. Do Częstochowy dotarli także parafianie, którzy przyjechali autokarem i własnymi autami. Wspólnie z pieszymi pielgrzymami uczestniczyli w Eucharystii a następnie w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Był to szczególny czas modlitwy w intencji naszej parafii i wszystkich pątników.

Tegoroczna pielgrzymka, której tematem był Kościół i odkrywanie w Nim swojego miejsca, przeszła do historii. Jej uczestnicy głęboko wierzą, że owoce tego czasu jeszcze długo będą przez nich odkrywane pośród codziennych zajęć, do których wrócili.

Do zobaczenia za rok na pielgrzymim szlaku.

W przyszłym roku pielgrzymka odbędzie się w dniach 26-29 czerwca.

KILKA KRÓTKICH ŚWIADECTW:

,,Pielgrzymka była dla mnie czasem,
w którym poznawaliśmy się jako wspólnota parafialna. Czasem wyciszenia, czasem, w którym mogłam poświecić więcej na rozmowę z Bogiem poprzez modlitwę, czego na co dzień nie mam niekiedy możliwości” (Alicja)

,,Pielgrzymka była dla mnie dobrze spędzonym czasem wyciszenia, dobrej modlitwy, śpiewu, doświadczenia wspólnoty Kościoła. Bardzo lubię nasze pielgrzymowanie. To umacnia mnie na cały rok” (Katarzyna)

LINK DO GALERII Z PIELGRZYMKI

Linki »