Aktualne ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne»

Najnowsze intencje

Intencje mszalne»

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem»

Dołącz do nas

Grupy Parafialne»

Wiadomości »

Słowo ks. Waldemara na początek roku formacyjnego
09/2023

Zapraszamy do obejrzenia filmu w którym ksiądz Waldemar kieruje swoje słowo, zachęcające do budowania wspólnoty parafialnej.


Urodziny księdza Pawła Bula
09/2023

W piątek, 08.09 swoje urodziny obchodzi ks. Paweł Bul, były proboszcz naszej parafii. Księdzu Pawłowi życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia, pokoju serca i samych radości ???
Na godzinę 18:00 zapraszamy na Eucharystię w intencji ks. Pawła.
 

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby

Relacja z Maciejkowickiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę
08/2023

PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

2 – 5 SIERPNIA 2023

 

            W środowy poranek, 2 sierpnia, 20 osobowa grupa pielgrzymów wyruszyła z Maciejkowic w stronę Jasnej Góry. Mieli do pokonania około 75 kilometrów. Wyruszyli z pragnieniem, by w tym czasie zbliżyć się do Boga i odkryć Jego obecność w swoim życiu.

            Pierwszy dzień pielgrzymki upłynął w dobrej, słonecznej pogodzie. Pielgrzymi pokonali około 22 kilometrów, by dotrzeć do Szkoły Podstawowej w Świerklańcu, gdzie zatrzymali się na pierwszy nocleg. Całkiem inna pogoda czekała na pielgrzymów drugiego dnia. W lekkim i przyjemnym deszczu, po pokonaniu około 27 kilometrów, dotarli do Szkoły Podstawowej w Lubszy.

            Trzeci dzień pielgrzymowania był ostatnim w drodze. Po godzinie 15:00 i po pokonaniu 25 kilometrów, pielgrzymi dotarli na Jasną Górę. Zmęczeni, ale szczęśliwi, udali się prosto przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, by dziękować za bezpieczne dotarcie do celu. Wieczorem pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii i Apelu Jasnogórskim.

            Pielgrzymowanie zakończyło się czwartego dnia, w sobotę. Do Częstochowy dotarli także parafianie, którzy przyjechali autokarem i własnymi autami. Wspólnie z pieszymi pielgrzymami uczestniczyli w Eucharystii a następnie w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Był to szczególny czas modlitwy w intencji naszej parafii i wszystkich pątników.

Tegoroczna pielgrzymka, której tematem był Kościół i odkrywanie w Nim swojego miejsca, przeszła do historii. Jej uczestnicy głęboko wierzą, że owoce tego czasu jeszcze długo będą przez nich odkrywane pośród codziennych zajęć, do których wrócili.

 

            Do zobaczenia za rok na pielgrzymim szlaku.

 

W przyszłym roku pielgrzymka odbędzie się w dniach 26-29 czerwca.

 

KILKA KRÓTKICH ŚWIADECTW:

 

,,Pielgrzymka była dla mnie czasem,
w którym poznawaliśmy się jako wspólnota parafialna. Czasem wyciszenia, czasem, w którym mogłam poświecić więcej na rozmowę z Bogiem poprzez modlitwę, czego na co dzień nie mam niekiedy możliwości” (Alicja)

 

,,Pielgrzymka była dla mnie dobrze spędzonym czasem wyciszenia, dobrej modlitwy, śpiewu, doświadczenia wspólnoty Kościoła. Bardzo lubię nasze pielgrzymowanie. To umacnia mnie na cały rok” (Katarzyna)

 

LINK DO GALERII Z PIELGRZYMKI

 


Podziękowanie
08/2023

Moi Drodzy bardzo dziękuję za życzenia urodzinowe, za modlitwę, za życzliwość, dobre słowo 
Dziękuję za wspólną modlitwę na Eucharystii a później wspólne świętowanie w Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Maciejkowicach ? dziękuję za pięknie przygotowaną liturgię i za przygotowanie całego wczorajszego dnia, by móc wspólnie spotkać się i razem świętować po Mszy św. ?
Mam wielką wdzięczność w sercu za ten wczorajszy dzień i za wszystkich ludzi, których Pan Bóg stawia na mojej drodze ?❤️ dziś szczególnie modlę się dziękując za Waszą życzliwość i otwarte serce ❤️?
Dobrze, że jesteście ?❤️?
,,Naucz nas liczyć dni nasze,
abyśmy osiągnęli mądrość serca'
(Ps 90,12) ??
 
ks. Waldemar Maciejewski
 

Msza święta z okazji urodzin księdza Waldemara
08/2023

 

Serdecznie zapraszamy na Eucharystię w intencji księdza proboszcza Waldemara Maciejewskiego z okazji 40 rocznicy jego urodzin w czwartek 10.08 o godzinie 18:00.

Po Mszy świętej zapraszamy do wspólnego świętowania przy kawie, herbacie i ciastku.

 

max-width: 100%; display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;

Pielgrzymka na Jasną Górę
07/2023

Już w najbliższą środę (02.08,) wyruszamy pieszo na Jasną Górę ? jeżeli chcesz dołączyć swoje intencje w których będziemy modlić się po drodze to wyślij intencje na maila: ks.waldemar.maciejewski@gmail.com ??
Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich pielgrzymów ?
 
 
 

Zapraszamy na parafialny festyn rodzinny
06/2023

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnym festynie rodzinnym, który odbędzie się przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Maciejkowicach.

W czasie festynu wystąpi zespół HaNuta.

Przygotowano również wiele ciekawych atrakcji dla dzieci:
- dmuchańce
- warkocze, tatuaże brokatowe
- warsztaty
- zabawy
- i wiele innych!

W czasie festynu będzie możliwość wzięcia udziału w loterii, gdzie główną nagrodą jest hulajnoga elektryczna!

Festyn będzie odbywał się w godzinach 14:00 - 20:00.

 

14:00 Atrakcje dla dzieci
16:00 Koncert
19:45 Losowanie nagród
20:00 Zakończenie

 

https://fb.me/e/35wvv9MPZ

 

Linki »

Facebook